Sportsztárok, akik tinédzseréveik alatt lettek bajnokok

Tartalomjegyzék:

Anonim

Tinédzseréveink gyakran tele vannak stresszel és szorongással – küzdünk a középiskolával, a hormonális változásokkal és a mindent elsöprő zűrzavarral, de egyes tinédzserek számára különösen ezek a formálódó évek lehetnek nyomás alatt. Míg a legtöbben csak a házi feladatok intézésével vagyunk elfoglalva, néhány serdülő itt érmeket és a legmagasabb szintű versenyeket nyeri sportképességének. Képzeld el, hogy még nem érettségiztél, és olimpiai érmet nyertél? Elég lenyűgöző.

Az olimpián a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nem határoz meg általános alsó korhatárt a jelentkezők számára, de az egyes sportágaknak megvannak a saját jogosultsági korlátai. A tornászoknak például legalább 16 évesnek kell lenniük ahhoz, hogy részt vegyenek a játékokon.

Miközben a brit tinédzser Emma Raducanu megnyeri a US Opent, és ő lett az első brit nő, aki 1977 óta nyert tenisz Grand Slam-bajnokságot, nézzünk meg néhány hasonlóan fiatalos sportbajnokot, aki tinédzser éveik során elérték szakterületük legmagasabb szintjét.

8 Simone Biles

Ikonikus amerikai tornász Simone Biles, 24 éves, minden idők legjobban kitüntetett tornásza – rengeteg érem és trófea fűződik a nevéhez. Simone alig hat évesen kezdett el tornázni, majd tizennégy évesen profi lett. A 2016-os Rio de Janeirói nyári olimpián Biles mindössze tizenkilenc évesen megszerezte első aranyérmét – ez az első a hat érem közül, amelyet olimpiai pályafutása során szerzett. Az apró szupersztár sikere tovább emelkedik.

7 Emma Raducanu

A brit teniszsztár Emma Raducanu történelmet írt a múlt héten a US Openen aratott győzelmével, hazavitte a női döntőt, és ezzel az első selejtezős lett. Emma alázatos természete és képessége, hogy harcban térjen vissza a wimbledoni nehéz időszak után idén, rajongói légióit szerezte meg. Mindössze tizennyolc évesen az érettsége messze meghaladja az életéveit.

6 Julia Lipnickaja

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya a 2014-es téli olimpiai játékokon nyújtott rendkívüli teljesítménye miatt feledhetetlen teljesítményt nyújtott a Schindler listája zenéjére, és hozzájárult az orosz csapat aranyérméhez győzelem. Ő a legfiatalabb női műkorcsolyázó, aki valaha aranyérmet nyert az olimpián, mindössze 15 évesen, 249 naposan. A 23 éves Julia egy rövid, de rendkívül sikeres év után 2017-ben vonult vissza a profi sporttól.

5 Laurie Hernandez

A 21 éves amerikai tornász Laurie Rióban, a 2016-os olimpián debütált a nemzetközi világban. Hernandez sikere a kártyákra volt írva – a játékok során két olimpiai érmet nyert, csapatversenyben aranyat, mérlegben pedig ezüstöt szerzett. Laurie mindössze tizenhat éves volt. A verseny óta részt vett a Dancing with the Stars-ban, és jelentős tehetségről tett tanúbizonyságot – első helyezést ért el!

4 Égbarna

A brit-japán gördeszkás Sky Brown, 13 éves, jelenleg a világ legfiatalabb Nike által támogatott sportolója, és idén a tokiói olimpián bronzérmet szerzett a női parkban. gördeszkázás. Mivel mindössze 13 éves és 28 napos volt, ő lett Nagy-Britannia valaha volt legfiatalabb olimpiai érmese. Sikere számos szponzori megállapodáshoz vezetett, és figyelemre méltó extrém fiatalsága számára. Sky mindössze három évesen kezdett gördeszkázni, apjától és YouTube-videóiból tanulva. Wow!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee még csak tizennyolc éves, és mégis közismert név lett az idei tokiói olimpiai játékokon nyújtott lenyűgöző teljesítménye miatt. Ő lett az első ázsiai amerikai, aki aranyat nyert a sokoldalú versenyen, és már most is minden idők egyik legjobban kitüntetett amerikai tornásza. Suni élete hatalmas változáson ment át győzelme óta, miután csapattársa, Simone Biles kénytelen volt kiszállni a sokoldalú versenyből.

2 Katie Ledecky

amerikai Katie Ledecky ma minden idők egyik legnagyobb úszójaként tartják számon, 7 aranyéremből és 15 világbajnoki éremből álló lenyűgöző gyűjteményt gyűjtött össze, és egy világrekord időzítések névsorsolása. 2012-ben a londoni olimpián Katie meglepetésre nyerte meg a 800 méteres gyorsúszást – és elkápráztatta a világot. Katie akkor még csak tizenöt éves volt! Most 24 éves, Ledecky továbbra is a legmagasabb szinten versenyez, idén pedig további 2 aranyéremmel gyarapodott.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya a közelmúltban lett az első női utcai gördeszkás bajnok a tokiói olimpián, és ezzel megszerezte az első helyet hazai pályán. A tizennégy éves japán sztár mindössze tizenhárom éves volt, amikor sikeresen aranyérmet szerzett a női utcai versenyen nyújtott teljesítményéért, és most ő a harmadik legfiatalabb aranyérmes rekordja, és ő a legfiatalabb aranyérmes, aki valaha is érkezett hazájából.. A gyerekben van lehetőség!